• Adres: İ.O.S.B ESENLER SAN. SİT. ORTAKLAR İŞ MERKEZİ
    B BLOK NO : 35-36 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

  • İletişim: 0212 549 63 33
    info@fiberlazerci.com

CW5200 Lazer Su Soğutucu

CW5200 Lazer Su Soğutucu

 

Cw5200 klimalı su soğutucu (water chiller) içindeki pompalar ve klima seyesinde hem suyun devridaimini hem de sıcaklığını sürekli kontrol altında tutarak hem tüpünüzü korur hem de işlemlerinizi kesintisiz olarak yapmanıza yardımcı olur.
 
Lazer Kesim Makinelerinde ışığı oluşturan lazer tüplerinin belli bir sıcaklıkta işleme devam etmesi hem işlem kalitesi açısından hem de tüpün uzum ömürlü kullanılması bakımından çok önemlidir.
 
Lazer tüplerinde ışıkla beraber sıcaklık da ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen bu sıcaklık, lazer tüpünün camını çatlatır ve tüpünüzü bir daha kullanılamaz hale getirir. Bu yönüyle, lazer tüpüyle beraber çalışan bir soğutma sisteminin olması bir tercihten çok zorunluluk teşkil etmektedir.
 
Lazer cam tüplerde su soğutma sistemi kullanılmaktadır. Lazer cam tüpün bir ucundan girip diğer ucundan çıkan su sürekli bir devridaim sağlayarak tüpün ısısının kontrol altında tutulmasını sağlar. Devir daim esnasında bu su da ortam sıcaklığı ve geçiş yolundaki sıcaklık sebebiyle ısınmaktadır. Dolayısıyla bu suyun sıcaklığının da kontrol altında tutulması gerekir.