• Adres: İ.O.S.B ESENLER SAN. SİT. ORTAKLAR İŞ MERKEZİ
    B BLOK NO : 35-36 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

  • İletişim: 0212 549 63 33
    info@fiberlazerci.com

CW3000 Lazer Su Soğutucu

CW3000 Lazer Su Soğutucu

 
Cw3000 klimalı su soğutucu (water chiller) içindeki pompalar sayesinde suyun devridaimini sağlar ve su ısındığında uyarı verir. Üzerindeki panel sayesinde su sıcaklığını anlık olarak gösterir.
Soğutma sağlamaz ve sıcaklığı ayarlanan bir derecede sabitleyemez. Suyun sıcaklığı ortam sıcaklığına göre değişir.
60W'a kadar olan lazer cam tüplerde kullanılabilir.
 
Lazer Kesim Makinelerinde ışığı oluşturan lazer tüplerinin belli bir sıcaklıkta işleme devam etmesi hem işlem kalitesi açısından hem de tüpün uzum ömürlü kullanılması bakımından çok önemlidir.
 
Lazer tüplerinde ışıkla beraber sıcaklık da ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen bu sıcaklık, lazer tüpünün camını çatlatır ve tüpünüzü bir daha kullanılamaz hale getirir. Bu yönüyle, lazer tüpüyle beraber çalışan bir soğutma sisteminin olması bir tercihten çok zorunluluk teşkil etmektedir.
 
Lazer cam tüplerde su soğutma sistemi kullanılmaktadır. Lazer cam tüpün bir ucundan girip diğer ucundan çıkan su sürekli bir devridaim sağlayarak tüpün ısısının kontrol altında tutulmasını sağlar. Devir daim esnasında bu su da ortam sıcaklığı ve geçiş yolundaki sıcaklık sebebiyle ısınmaktadır. Dolayısıyla bu suyun sıcaklığının da kontrol altında tutulması gerekir.